Zorientuj się jak przebiegają badania kierowców.

Wykonanie badań na prawo jazdy to obowiązek każdego przyszłego kierowcy. Jak wygląda taka wizyta? Czy należy się do niej w jakikolwiek sposób przygotować?

 Pierwszy etap stanowi umówienie się na badanie. W zależności od placówki, dokonać można tego telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem specjalnego formularza. Aby pacjent nie zapomniał o wizycie, często 1 dzień wcześniej przed umówionym badaniem otrzymuje on SMS — a przypominającego. Na badanie na prawo jazdy nie trzeba się przygotowywać. Pacjent musi być jedynie wyspany i nie może znajdować się pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Jakiego rodzaju dokumenty należy zabrać ze sobą na takie badanie? W zupełności wystarczający będzie dowód osobisty, paszport lub karta pobytu. Osoby posiadające wady wzroku, założyć powinny okulary lub soczewki, a te, które mają problemy ze słuchem — aparat słuchowy.

Kierowcy, które przedłużają termin ważności prawa jazdy, zabrać powinny stary dokument. Osoby mające problemy ze zdrowiem, na badaniu okazać muszą dokumentację medyczną. Chodzi tutaj między innymi o wyniki RTG, EKG, EEG czy badań laboratoryjnych.

 Badanie kierowców obejmuje między innymi wywiad oraz ocenę narządu wzroku, słuchu i równowagi, układu nerwowego, ruchu, sercowo —naczyniowego i oddechowego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *