Dziurawiec zwyczajny – to warto wiedzieć!

Polacy coraz chętniej, wzorem przodków, sięgają po zioła. Trudno wszak się temu dziwić – tanie, łatwo dostępne, pomagające na wiele chorób i dolegliwości. Znakomitym przykładem może być dziurawiec zwyczajny. Kiedy zatem pojawi się komunikat: sos zdrowie, warto pamiętać o jego dobroczynnych właściwościach.

Dziurawiec zwyczajny posiada sprawdzone działanie moczopędne oraz przeciwbiegunkowe. Ze względu na zawartość hyperforyny jest naturalnym antybiotykiem. Znajdziemy w nim pektyny, sole mineralne, witaminę A oraz C, a prócz tego olejki eteryczne. Dziurawiec zwyczajny słynie także z tego, że jest skuteczny w leczeniu zaburzeń nastroju (tych lekkich oraz średniozaawansowanych).

dziurawiec1
Stosujmy go w przypadku zaburzeń apetytu, bezsenności, zespołu jelita drażliwego czy migreny oraz bólu głowy innego pochodzenia. Możemy zdecydować się zarówno na jego spożywanie w formie płynnej, jak i w tabletkach. Pamiętać jednak należy, iż nie powinny go stosować osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci. Gdy bierzemy leki, zapytajmy naszego lekarza, czy nie wchodzą one z dziurawcem w niekorzystne dla naszego zdrowia interakcje. Zioło może powodować bowiem (choć nie zdarza się to często) skutki uboczne. Należą do nich między innymi: podwyższone ciśnienie krwi oraz rozstrój żołądka.

Z zakupem dziurawca zwyczajnego nie powinniśmy mieć żadnych trudności. Jeśli zatem cierpimy na migreny, zaburzenia nastroju czy zaburzenia apetytu, sięgnijmy po to zioło, a dolegliwości z pewnością uda się zmniejszyć lub wyeliminować całkowicie!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *